|| BankoMac.Forum.St ||Sanal Alemin En KRAL iddaa Sitesi
[img]http://www.tekplatform.com/images/uyeol.gif/img]

LUTFEN FORUM SITEMIZE UYELIM 30 SN SURMEMEKTEDR.. SADECE DESTEK OLMAK ICIN BIZE UYE OLUNUZ ...
[img]http://www.tekplatform.com/images/uyeol.gif/img]

LUTFEN FORUM SITEMIZE UYELIM 30 SN SURMEMEKTEDR.. SADECE DESTEK OLMAK ICIN BIZE UYE OLUNUZ ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal Alemin en kral iddaa Sitesi

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Kocaman'dan transfer müjdesi!

Go down 
AuthorMessage
berke1903
Moderatör
Moderatör
berke1903

Tuttugunuz Takım Tuttugunuz Takım : Beşiktaş
Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 37
Yaşım Yaşım : 31
Nerelisin Nerelisin : Bartın
Lakap Lakap : James Bond
Rep Gücü Rep Gücü : 105

Kocaman'dan transfer müjdesi! Empty
PostSubject: Kocaman'dan transfer müjdesi!   Kocaman'dan transfer müjdesi! Icon_minitimeThu Jul 01, 2010 12:38 pm

Fenerbahçe'nin teknik direktörü ve sportif direktörü Aykut Kocaman, göze hoş gelen ama aynı zamanda da süratli futbol oynayan bir takım yaratmak amacında olduklarını söyledi.Kocaman'dan transfer müjdesi! Fft1mm1060679

Aykut Kocaman, Fenerbahçe Dergisi’nin temmuz ayı sayısında yer alan röportajında, Fenerbahçe’nin her zaman yüksek teknik becerisi olan yıldız oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ifade ederek, "Biz bu sene bu teknik becerinin yanına bir de hızlı düşünülen ve hızlı oynanan bir oyun anlayışını eklemek istiyoruz. Futbol yapımız için şimdilik, göze hoş gelen ama aynı zamanda da süratli futbol oynayan bir takım yaratmak amacındayız diyebilirim" dedi.

Transferlerle ilgili bir soru üzerine Aykut Kocaman, şunları kaydetti: "Fenerbahçe’de transfer hiçbir zaman bitmez denir. Bu bir bakıma doğrudur. Fenerbahçe gibi büyük bir camia önündeki maçı ya da maçları düşündüğü gibi önümüzdeki sezon, hatta sezonları da şimdiden düşünmek zorundadır. O nedenle evet Fenerbahçe’de transfer hiç bitmez. Ayrıca bu sezon için de gelecek yeni oyuncular olacaktır. Bu takım bir araya geldikten, eksiklikler görüldükten sonra da olabilir, şu anda da olabilir. Çünkü transfer, bir zamanlama işidir de aynı zamanda. Doğru zamanda, doğru futbolcuyu, doğru fiyata bulduğunuzda; almalısınız."

"STOCH KATKI SAĞLAYACAKTIR"
Kocaman, yeni transferler Stoch ve İlhan Eker’e de değinerek, "Stoch’u uzun süredir zaten takip ediyorduk. Stoch, başarılı bir ekip çalışmasıyla kadromuza dahil edildi. İlhan Eker de yine uzun süredir takibimizde olan bir oyuncuydu ve onun transferi de gerçekleşti. İlhan Eker, savunmamızdaki açıkları giderecektir. Stoch, gençliği, yetenekleri, dinamizmi, toplu ve topsuz oyundaki sürati ve yüksek öz güveni ile takıma katkı sağlayacaktır" dedi.

"FENERBAHÇE’NİN HEDEFİ ŞAMPİYONLUKLARDIR"
Hedefleri ile ilgili bir soruyu Kocaman, şöyle yanıtladı: "Fenerbahçe hiçbir sezona, (Ben bu sene ikinci olacağım) diye başlamaz. Fenerbahçe’de her zaman için hedef, çıtanın durduğu en yüksek noktadır. Bu Türkiye için de Avrupa için de böyledir. Fenerbahçe’nin hedefi şampiyonluklardır, kupalardır. Ama hayat, mevcut şartlar, o anki gereklilikler sizi öncelik belirlemeye yöneltebilir. Fakat başlangıçtaki amacınız değişmez. Bu, yarışılan her alanda şampiyonluktur, kazanmaktır. Ayrıca Fenerbahçe’de estetik her zaman için öncelikler arasındadır. Fenerbahçe seyircisi bol gollü galibiyetleri sever, güzel futbolu ve maç içinde göze hoş gelen hareketleri önemser, futbolcusunda bunları görmek ister. Takımın coşkusunu hisseder ve takımla birlikte o coşkuyu yaşar. Fenerbahçe seyircisini, taraftarını, yönetimimizi ve camiamızı memnun edecek bir futbolla, her kulvarda en başarılı sayılacağımız hedefler için yola çıktık diyebiliriz."

"SÜNGER ÇEKSİNLER"
Aykut Kocaman, sarı-lacivertli taraftarlarla güzel bir bağ kuracaklarına inandığını belirterek, "Onlardan isteğim ve onlara söyleyeceklerim ise şunlar; geçtiğimiz sezon yaşananların, kaçan o şampiyonluğun üzerine bir sünger çeksinler. O kötü süreçleri akıllarından çıkarsınlar. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, gücünü ise hiçbir zaman akıllarından çıkarmasınlar. Taze bir başlangıç yapmanın mutluluğu ile bize inanıp güvensinler ki; başarılarımızı hep birlikte kutlayalım" ifadelerini kullandı.

NASIL BİR AYKUT KOCAMAN
"Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak nasıl bir Aykut Kocaman izleyeceğiz" sorusuna Kocaman, şöyle cevap verdi: "Ben futbolcuyken de, ligde teknik direktörlük yaparken de, Fenerbahçe Sportif Direktörlüğü’nü yürütürken de aynı Aykut Kocaman’dım. Benim için değişen bir şey yok. İlkelerimin, dünya görüşümün, görev anlayışımın hiçbir şekilde değiştiğini sanmıyorum. Benim hayat felsefem hep aynı kalabilmek, ilkeli olabilmek üzerine kuruludur diyebilirim. İnsanlar 10-15 yıl önce Fenerbahçe’nin bir futbolcusuyken nasıl bir Aykut Kocaman gördülerse, bundan sonra da aynı Aykut Kocaman’ı görecekler. Burada benim açımdan çok Fenerbahçe açısından bir değişiklik olacak. Çünkü Sayın Mustafa Denizli’den 10 yıl sonra Fenerbahçe ilk kez bir Türk teknik adam ile yeni sezona başlamış oldu. Eski takım arkadaşım Rıdvan Dilmen’in göreve gelmesinden 11 yıl sonra Fenerbahçe, ilk kez eski bir futbolcusu teknik direktör olarak sezon açılışı yaptı. Yine eski takım arkadaşlarım Turhan Sofuoğlu ve Oğuz Çetin ile Tamer Güney’den 7-8 yıl sonra Fenerbahçe’de ilk kez bir yerli hoca görev aldı. Bence bu daha önemli bir farklılık ve Fenerbahçe’nin önümüzdeki dönemdeki farklı görüntüsüne zemin oluşturacak temel olgu. Fenerbahçe yönetimindeki sorumlular, radikal bir karar alarak, yabancı ve uluslararası kariyerleri bulunan teknik adamlardan sonra Fenerbahçe’nin başına yerli bir teknik adam ve eski bir futbolcusunu getirme kararı aldı. Bence bu önemli karar, köklü değişikliklerin de habercisi olarak algılanmalı."

SPORTİF DİREKTÖRLÜK
Kocaman, teknik direktörlük görevine gelmesiyle sportif direktörlüğün rafa kalkmadığını ifade ederek, "Sadece bir format değişikliğinden söz edebiliriz. Yani beni Fenerbahçe’nin hem sportif direktörü hem de teknik direktörü olarak tanımlayabilirsiniz. Sportif direktörlük kurumunun Fenerbahçe’de kalıcı olacağını, faydalar sağlayacağını düşünüyorum. Ben sadece sportif direktör olarak da Fenerbahçe için çalışıyordum. Çalışmalarımız zaten aralıksız sürüyordu. Şimdi sadece işim ve sorumluluklarım arttı" dedi.

"GEÇMİŞİ KURCALAMANIN FAYDASI YOK"
Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin geçen sezon şampiyonluğu son anda kaçırmasıyla ilgili bir soru üzerine de şöyle konuştu: "Geçmişi kurcalamanın, oraya takılıp kalmanın hiç ama hiç kimseye, hiçbir kuruma, hiçbir yapıya bir faydası yoktur. Evet, Fenerbahçe inanılmaz olayların içinden geçti ya da yaşananlar Fenerbahçe’yi bir yerlere getirdi. Şampiyonluğun kaçmasını futbolun bir cilvesi olarak görebiliriz. O büyük şoktan sonra yaşananları da Fenerbahçe gibi dev bir camiayı göz önüne aldığınızda normal olarak görmelisiniz. Tüm bunların yaşanması gerekiyormuş ki, yaşandı. Böyle düşünmeliyiz. Elbette ki gerekli dersler çıkarıldı, notlar alındı."

DAUM KONUSU
Kocaman, teknik direktörlükten ayrılan Daum konusunda da şu değerlendirmeyi yaptı:
"Sayın Daum’la bir yıl süreyle Fenerbahçe için mesai harcadık. Onun görev ve sorumlulukları belliydi, benim görev ve sorumluluklarım belliydi. O konu da geride kaldı. Ancak bu yaşananları, geçen süreci, bir pazarlık, bir para pazarlığı gibi görmemek lazım. Basın bu yönünü ortaya çıkarıp öyle lanse etti ama yaşananları profesyonel hayatın bir gereği olarak yorumlamak daha doğru olur. Bu bakış açısı hem Fenerbahçe hem de Sayın Daum için daha faydalı bir yaklaşım olacaktır. Daum da her profesyonel gibi haklarını korumuş, karşılıklı görüşmeler yapılmış ve bir noktada anlaşılmıştır, Yaşananları bu şekilde değerlendirmek lazım. Ortaya çıkan resim Fenerbahçe’ye zarar vermiş midir; evet belki ilk bakışta böyle görülebilir. Ama Fenerbahçe gibi dev bünyelerdeki değişim süreci, demin de bahsettiğim gibi sancısız geçirilmez."

"DEĞİŞİMİ YAŞAYACAĞIZ"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, takımı, ligi ve Türk futbolunun yapısını biliyor olmasının bir avantaj olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Sportif direktör olarak son bir yılda yaptığımız her türlü çalışmayı, teknik direktörlük sorumluluğunu da yüklenerek yapmaya devam edeceğiz. Bu da bir avantajdır. Yani süreçte bir kesinti olmayacak, kapsam farklılaşacak. Takımı içeriden tanıyor olmak da büyük yararlar sağlayacak. Değişimin başlangıcı; tanımanın, iyi bilmenin avantajından ivme kazanacak. Değişim derken; biz şöyle değişeceğiz, biz böyle değişeceğiz demiyorum. Değişimi yaşayacağız ve değiştiğimizi biz değil başkaları söyleyecek."
Back to top Go down

Kocaman'dan transfer müjdesi!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "Sağlam" 2 transfer düşünüyor